Wesele lub weekend na Kaszubach
Atrakcje Turystyczne
Kolegiata WNMP w Kartuzach
Kościół klasztorny kartuzów wybudowany w latach 1383-1405. Oryginalny dach w kształcie trumny i hełm wieży barokowy z 1731-1733. We wnętrzu cenne wyposażenie XV-XVIII wiek. Gotycki ołtarz 1444, bogate barokowe stalle 1641 i 1677, ściany prezbiterium obite flandryjskim kurdybanem z 1683.

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach
Muzeum w Kartuzach zajmujące się gromadzeniem eksponatów związanych z Kaszubami i zamieszkującą je grupą etniczną. Głównym inicjatorem utworzenia muzeum był Franciszek Treder. W wyniku jego starań 1 maja 1947 roku dokonano uroczystego otwarcia. 15 kwietnia 1986 willa i budynek gospodarczy Muzeum zostały wpisane do rejestru zabytków.

Kamienne Kręgi w Trątkownicy
Kamienne kręgi to jedna z najbardziej tajemniczych atrakcji, jakie znajdują się na Pomorzu. Kamienne kręgi są trwałym śladem obecności ludów, które zamieszkiwały Pomorze wiele wieków przed naszą erą.
Wieża widokowa na Wieżycy
Wieżyca, to największy szczyt moreny czołowej na całym Niżu Środkowoeuropejskim w tej szerokości geograficznej 329m n.p.m. Na szczycie znajduje się wieża im. Jana Pawła II widokowa o wysokości 35 metrów, z której można oglądać piękną panoramę Kaszub.

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku
Znajdują się tu repliki drewnianego budownictwa kaszubskiego i ekspozycje tradycyjnych sprzętów użytku codziennego min:
- dom do góry nogami,
- dom Sybiraka,
- dom Harcerza,
- bunkier Gryfu Pomorskiego,
- najdłuższa deska świata (prawie 37 m).
dom dom_sybiraka_1 dom_sybiraka_2 kamienne_kregi kolegiata muzeum_kaszubskie wiezyca_wieza wiezyca_widok